Чому осідає омлет: як приготувати ідеальну страву

Чому осідає омлет: як приготувати ідеальну страву

Час читання - 5 хв.

Страви з яєць – саме те, з чого починається ранок українців та мешканців багатьох інших країн. Рецептів безліч, і на першому місці – пухкий омлет. Ділимося секретами приготування повітряної та смачної страви.

Ніжний омлет на сніданок люблять і дорослі, і діти. Страву зі збитих яєць подають навіть у ресторанах, де пропонують сніданки. Мабуть, ви погодитеся із тим, що в кожного кухаря – чи то аматора, чи професіонала – омлет виходить унікальним. Навіть одна й та сама людина не зможе приготувати два абсолютно однакові омлети. Головний челендж для тих, хто прагне досконалості у цій справі – домогтися, аби омлет був дійсно пухким та не осів одразу після приготування. Чому падає омлет, та як зробити так, аби він не перетворився на сірий плаский млинчик та порадував смаком та виглядом – нотуйте секрети від шеф-кухаря та вдосконалюйте свою майстерність.

Хто вигадав страву зі збитих яєць – трошки цікавої історії

Точної дати та місця походження класичного сучасного рецепту невідоме. За право називатися винахідниками сперечаються кухарі з мінімум 10 країн світу! Найпоширенішою є така версія походження омлету. Якось імператор Австрії та король Богемії Франц-Йосип I, який жив у середині XIX століття, вирушив на полювання. Коли учасники пригоди зголодніли, високопоставленому мисливцю довелося зазирнути в першу хатину, що трапилася йому на шляху. Селяни пригостили короля стравою з продуктів, які знайшлися в льосі – яєць, молока, борошна та родзинок. Як не дивно, але імператору це припало до смаку. Згодом він доручив своєму кухареві вдосконалити страву та ввести її до постійного раціону при дворі.

Французи вважають омлет своїм винаходом та національною стравою. Справді, в деяких регіонах, зокрема, в Нормандії, вміння приготувати високий пухкий омлет – це ознака майстерності професійного кулінара. Французькі кухарі знають усі відповіді на запитання – чому не виходить пишним омлет. Один із легендарних французьких рецептів – омлет матінки Пуляр, пишна страва з яєць, яку досі готують, як і століття тому, у печі. Спробувати канонічний Пуляр можна у замку Мон-сен-Мішель. Ось секрети пишності страви, ціна якої в ресторанах досягає 20 євро:

 

  • Курячі яйця змішують винятково у мідному посуді.
  • Сковорідку з товстим дном та високими бортиками перед приготуванням дуже добре нагрівають.
  • Охолоджені білки збивають окремо в тугу піну.
  • Жовтки із додаванням молока та солі змішують та томлять в розігрітій пательні, змащеній вершковим маслом, при помірній температурі.
  • Далі на жовтки, які вже трохи схопилися, викладають білкову піну і ставлять у піч на відкритий вогонь.
  • Для того, аби зверху омлета була хрумка скоринка, верх готової страви «припалюють» над вогнем.

Звичайно, це надто складний рецепт пишного омлету, щоб готувати його вдома щоранку. Для української кухні більш притаманна класика – звичайна суміш яєць із молоком чи сметаною, приготовлена на плиті у сковорідці. Щоб допомогти вам довести улюблений сніданок до досконалості, ми звернулися за порадами до бренд-шефа METRO Cash&Carry Олексія Міллера. Він не лише розповів, як максимально швидко приготувати улюблену пишну страву до сніданку, пояснив, чому опадає омлет, а й порадив, як та із чим подати його до сніданку.

Як зазначає наш експерт, головна запорука успіху – правильно розрахувати кількість інгредієнтів. Варто розрахувати пропорції так: 60–75 мл молока на кожне яйце. Отже, на пухкий смачний омлет із двох яєць знадобиться 150 мл молока.Аби досягнути омріяного результату, варто дотримуватись правил збивання омлетної суміші, професійна назва якої – льєзон. В жодному разі, радить шеф-кухар, не варто використовувати блендер чи міксер. Збивати треба виделкою чи вінчиком – другий варіант більш прийнятний.

Наступний крок на шляху до ідеального повітряного омлету – добре розігріти пательню зі шматочком вершкового масла. Бажано, аби сковорідка була із товстим дном та достатньо високими бортиками. Так омлет буде рівномірно прогріватися з усіх боків. Виливати суміш для омлету варто на добре розігріту пательню, на який повністю розтанув, але не почав пригорати, шматок масла.

Смажити омлет варто лише на невеликому вогні. Аби досягнути бажаного рівня пишності, доводимо страву до готовності на пательні, накритій кришкою.Тільки-но омлет приготується, його треба одразу ж подавати! Якщо залишити його вистигати на сковорідці, є ризик, що він втратить пухкість.

Якщо дотримуватися цих простих правил, то запитання – чому сідає омлет – більше не виникне.

Подавати пишний омлет з молоком Олексій Міллер радить з овочевим салатом. Огірки для нього нарізаємо тонкими слайсами, помідори чері на шматочки. Для гостроти в салат за бажанням додати трохи перцю чилі, приправити за смаком, додавши, за бажанням, трохи м’яти, оливкову олію. Порада від шефа: спочатку приготувати салат, аби він насичився смаками, а тоді вже братися до пухкого омлету.

Дивіться на відео усі секрети приготування пишного омлету.