Ми розпочали партнерство з Всеукраїнським центром протезування та реабілітації «Superhumans» та запустили проєкт «Люди з можливостями», щоб привернути увагу до проблеми нерівного ставлення до людей з інвалідністю та показати, що всі ми маємо рівні можливості. Щоб допомагати не лише словом, а й ділом, ми вже передали партнерам 25 мільйонів гривень на протезування українців, які втратили кінцівки внаслідок війни. Віримо, що протез — це не обмеження, а можливість реалізувати свій потенціал. Обираючи продукцію власних торгових марок METRO та підтримуючи наші програми, ви долучаєтесь до місії створення світу, де рівні можливості стають реальністю.
Допомагаємо повернути можливості!
Історії суперлюдей
Завдяки партнерству METRO та Superhumans станом на 8.08, нам разом вже вдалося повернути втрачені можливості 14 Суперлюдям, виготовити їм протези різної складності та надати комплексу реабілітацію. Ось історії деяких з них:
Віктор Нестерчук
33 роки, м. Ірпінь
Родом із Бучі, зараз із дружиною та дитиною мешкає в Ірпені.
До повномасштабної війни працював у Києві слюсарем зі складання систем вентиляції та кондиціонування.
Коли почалося вторгнення, родичі запропонували йому з дружиною та піврічною донечкою переїхати до Ворзеля. 25-го лютого вони туди перебралися, а вже наступного дня туди зайшли окупанти.
4-го березня сімʼя хотіла виїхати, але в тещі був передінфарктний стан, тому відклали.
5-го березня Віктор сів на велосипед і поїхав до ворзельського пологового будинку пошукати їжу для дитини. Але після того, як заїхав на ворожий блок-пост і на колону танків, потрапив під кулеметний обстріл. Кулею йому поранило ліву ногу. Йому допомогли місцеві, які були поруч. Один чоловік ризикуючи життям завіз Віктора на авто до лікарні. Після того, як йому зняли турнікет, у Віктора зупинилося серце. Його реанімували три години.
Тільки 8-го березня за ним та ще кількома важкими пацієнтами зміг приїхати головний лікар бучанської лікарні на швидкій. На жаль, через ускладнення лікарі ампутували кінцівку набагато вище - аж до кульшового суглобу. Поки Віктор був у лікарнях, його сімʼї таки вдалося виїхати 8-го березня з Ворзеля.
Віктор хоче, щоби дитина пішла до садочка, бо наразі він проводить із нею найбільше часу.
У Superhumans Center Віктору встановлено механічний протез для екзартикуляції стегна.
Сергій Верешко
35 років, Донецька область
Раніше Сергій працював зварювальником, водієм та машиністом підземних установок на шахті у Донецькій області. Згодом, пішов працювати комбайнером у батька, який був аграрієм.
Війна для чоловіка триває з перших днів спроб окупантів захопити східні області.
9 жовтня 2022 року Сергій їхав комбайном на поле і почув вибух. Ударна хвиля була такої сили, що повибивала вікна в транспорті. Що й де саме розірвалось, він не зрозумів. Після цього пролунав ще один вибух. Чоловік запанікував, не заглушивши комбайна, зістрибнув з нього. Але його права рука потрапила на кардан, який обертався та намотав руку. Сергій зміг зателефонувати батькові, який забрав його машиною. В лікарні був професор зі Словянська, він і зробив операцію.
Уже в іншій лікарні - Павлоградській, де йому ставили пластину на праву ключицю - Сергій дізнався від лікаря про Superhumans. Той сказав, що у Львові відкривається такий Центр і там можуть взятися за такий складний випадок.
У Superhumans Center Сергію встановлено механічний протез плеча.
Світлана Пелагей
51 рік, м. Бахмут
Останні 20 років Світлана працювала інженером в донецькій енергомережі. У вільний від роботи час займалася садівництвом, дуже любить садити квіти.
Світлана мама двох дочок та вже стала бабусею.
24.12.2022 Світлана з разом з мамою та братом йшла в укриття, але вони не встигли діти буквально 10 метрів і біля них прилетіла міна. Постраждала тільки Світлана. Військові доправили жінку до найближчої лікарні, де й була проведена ампутація. Далі був довгий шлях по лікарнях і навіть протезування, яке вийшло неефективним.
Останні кілька місяців Світлана доглядає за мамою, яка отримала інсульт і знаходиться на госпіталізації в Брюховичах.
Superhumans виготовив Світлані повністю новий протез і зараз жінка активно його опановує.
У Superhumans Center Світлані встановлено протез гомілки.
Галина Грабалюк
57 років, м. Київ
Заміжня, має 2 синів та 2 внуків.
За освітою Галина хореограф, працює бібліотекарем в київській школі.
28.02.2022 Галина з родиною перебувала в себе на дачі, в селі мощун, біля Бучі.
Один снаряд прилетів на подвір’я будинку, а другий в сам будинок. На жаль, в цей момент Галина втратила племінницю. Чоловік та інша племінниця отримали поранення, як і сама Галина.
В кінці серпня 2022 року Галина отримала протез в іншій компанії, але там не було реабілітації.
Після реабілітації в Superhumans Галина повернулася до рідного Києва та на роботу. Також жінка вирішила нарешті опанувати кермування автомобілем, тому зараз відвідує автошколу.
Після кількох місяців перерви Галина повернулася до нас на повторне протезування електронним коліном, яке їй неймовірно подобається та відкриває нові можливості.
У Superhumans Center Галині встановлений протез стегна з електронним колінним модулем C-Leg.
Антоніна Демиденко
57 років, м. Вугледар
Антоніна все життя жила у Вугледарі разом з сином, який мав інвалідність, через що вона мала постійно його доглядати. Відпочатку повномасштабного вторгнення сімʼя так і лишалась вдома.
13.05.2022 в будинок Антоніни був приліт. Жінка отримала поранення ноги та втратила руку. На жаль, її син помер через тяжкі травми.
З жовтня 2022 по травень 2023 Антоніна очікувала на протези від іншої організації, після того як їх надали, але реабілітації вона так і не отримала.
Почула про Superhumans від наших працівників, які ходили у госпіталі записували пацієнтів на протезування.
Після реабілітації перш за все хоче повернутися в рідне місто і гідно поховати сина, який зараз похований біля входу в під’їзд.
Пані Антоні перебуває в Superhumans center вже більше 3 місяців, їй немає куди повертатися, практично кожного дня вона готує на ерготерапевтичній кухні для пацієнтів та працівників центру та займається з фізичними терапевтами.
Також зараз Антоніна в процесі написання своєї кулінарної книги.
У Superhumans Center Антоніні встановлено механічний протез стегна та механічний протез плеча.
Олександр Решетняк
11 років, Харківська область
Півроку тому Сашко разом з двоюрідною сестрою йшов в магазин. Не дійшовши буквально кілька метрів до будівлі, діти потрапили під російський обстріл. Саша втратив праву ногу, а його сестра померла в реанімації через 10 днів. Після лікування в Харкові та Києві хлопчик разом з мамою Наталею приїхали в Superhumans center на протезування.
Сашко швидко опанував свій перший червоний протез з Людиною-павуком на приймальній гільзі та називав його Драконом. Через кілька тижнів хлопцю виготовили новий протез з новим колінним вузлом.
Мрією Сашка було знову їздити на велосипеді, який йому подарували на виписці з центру. Під наглядом фізичного терапевта в той же день Сашко підкорив велосипед!
Зараз хлопчик повернувся додому разом з мамою, нарешті побачив друзів та готується до навчального року.
З Сашком працівники Superhumans center будуть бачитися часто, оскільки діти швидко ростуть і потрібно буде часто замінювати протез.
У Superhumans Center Сашку встановили механічний протез з колінним
вузлом 3R67 Children.
Юлія Григор’єва
35 років, м. Чорнобаївка
До повномасштабного вторгнення Юлія працювала молодшою сестрою-буфетщицею в місцевій лікарні, але звільнилася з роботи незадовго до вторгенння. У вільний від роботи час займалася садівництвом.
Була в окупації до поранення.
23.11.2023 йшла через своє подвір'я і збоку зірвалася касетна бомба, зачепило ноги Юлії, та собаку, більше ніхто з близьких не постраждав.
Жінка сама викликала собі швидку, але через дуже довгий час очікування, думала, що не дочекається. Мимо проїжджали наші військові, які й евакуювали Юлію в Херсонську лікарню.
Через поранення Юлія втратила ліву ногу вище коліна, та мала відкритий перелом малогомілкової кістки правої ноги, через який протезування довелося вікласти на кілька місяців.
Мета Юлії це встати на ноги, опанувати протез, та ходити впевнено по світу.
У Superhumans Center Юлії встановили протез з електронним колінним вузлом C-Leg 4.
перевірте себе на наявність упереджень та стереотипів
Пройдіть тест та дізнайтеся більше про етикет інклюзивності