Салати з чорносливом: до свята та щоденного раціону

Салати з чорносливом: до свята та щоденного раціону

Час читання - 5 хв.

Поєднання чорносливу та горіхів у різних стравах знайоме нам з дитинства. Їх додають до основних страв, десертів та салатів. Ось декілька цікавих ідей для використання цих інгредієнтів саме у салатах.

Чимало українських господинь включають до святкового меню салати, м’ясні страви, солодке, до складу яких входять чорнослив та горіхи. Усі ці смакові поєднання звичні та приємні. Втім, ми пропонуємо два незвичайні рецепти, які допоможуть урізноманітнити раціон до свята та на кожен день. А також – деякою мірою змінити уявлення про поєднання та смаки продуктів, які знайомі нам протягом усього життя.

Буряк з чорносливом: салат на новий лад

Відварені буряки, часник, волоські горіхи та майонез (або запашна олія) – салат, який можна вважати класикою української кухні. Він не лише насичений яскравими смаками, а й дуже корисний. Ніхто не заперечуватиме користь горіхів, які містять чимало вітамінів та мікроелементів, та гарний вплив чорносливу на травну систему. Буряки, особливо варені або печені, взагалі відносять до продуктів дієтичного харчування. Тому немає жодних причин для того, аби відмовляти собі у смачному салаті, де поєднано перераховані продукти.

На кілька порцій салату потрібно взяти такі інгредієнти:

  • буряк – 2 шт.;
  • морква – 1 шт.;
  • чорнослив – 50 г;
  • сир твердий – 80 г;
  • куряче філе – копчене, запечене чи відварене – 200 г;
  • часник – 1 зубчик;
  • горіхи волоські – 70 г;
  • майонез;
  • сіль, перець чорний – за смаком.

 

Час приготування – 15 хвилин.

Інгредієнти радимо підготувати до зборки салату заздалегідь.

Салат з чорносливом та горіхами, рецепт по кроках:

  1. Моркву та буряк відваріть до готовності, остудіть, очистіть. Ще один варіант приготування овочів, який допоможе зберегти максимум їхньої користі – запекти їх у духовці. Це треба робити протягом 30-40 хвилин у духовій шафі при температурі 180 градусів. Готові овочі можна покласти в поліетиленовий пакет на кілька хвилин – так їх буде легко очистити.
  2. Залийте окропом чорнослив без кісточок, потримайте до розм'якшення, потім обсушіть на паперовому рушнику та поріжте дрібними кубиками.
  3. Куряче філе дрібно наріжте. Особливо смакуватиме в цьому салаті філе куряче копчене.
  4. Волоські горіхи підсмажте 5-7 хвилин на сухій розпеченій пательні, подрібніть ножем. В обраний посуд складіть усі інгредієнти салату шарами:
  5. Куряче філе, посипане подрібненим волоським горіхом, змастіть майонезом.
  6. Терта на середню терку морква з тертим сиром і часником та майонезом. Ця маса стане другим шаром нашого соковитого салату.
  7. Далі покладіть порізаний чорнослив.
  8. Останній шар – тертий буряк. Прикрасьте майонезом та волоськими горіхами.

Перед подачею салату варто дати настоятися принаймні годину. Але якщо гості вже на порозі, можна подавати і одразу. Вони гарантовано не будуть розчаровані смаком цієї страви. Задаючись питанням – як приготувати салат з чорносливу та горіхів, можете пофантазувати. До цього поєднання інгредієнтів пасуватимуть такі продукти, як гриби, підсмажені з цибулею, та навіть ананаси в сиропі.

Салат із чорносливом, сиром мімолет та горіхами пекан

Поєднання продуктів у цій страві, достойній святкового столу, здивують навіть досвідчених гурманів. Родзинка цього простого рецепту – гурманський французький сир мімолет. Про цю назву чули лише справжні поціновувачі сирних делікатесів із Франції. Але чому б не побалувати себе вишуканим салатом із цим дивовижним на смак сиром на свята чи навіть просто на обід у звичайний день.

Ось декілька цікавих фактів про сир, який ми використовуватимемо у цьому рецепті. Вважається, що цей сорт сиру вигадали за наказом французького короля Людовіка XIV, який хотів створити такий сир, який нагадував би голландський сир едам. М'якуш мімолета стали фарбувати в помаранчевий колір для того, щоб відрізнити від нідерландського «конкурента». Назва походить від слова mollet («теля» з французької). Молодий сир має еластичну скоринку, у витриманого вона значно твердіша. Помаранчевий колір це результат фарбування природним барвником — аннато (виробляють з тропічних рослин Південної Америки). Смак молодого мімолета нагадує пармезан. Однак більшість любителів сиру віддають перевагу саме екстра-витриманому мімолету (extra-vieille), який в результаті визрівання набуває присмаку лісових горіхів.

Отже, повернемось до нашого салату, який має всі шанси стати вашим улюбленим. Пікантність витриманого сиру, цікавий смак горіху, хрумкий салат поєднуються у єдине ціле завдяки цікавій заправці – нотуйте неповторний рецепт від шеф-кухарів MERTO. Для двох порцій салату знадобляться такі продукти:

  • свіжий салат – 1 пучок;
  • чорнослив без кісточок – 200 г;
  • сир мімолет – 150 г;
  • горіхи пекан – 75 г;

 

Для заправки:

  • 3 ст. л. оливкової олії;
  • 2 ст. л. яблучного оцту;
  • сіль та перець – за смаком.

 

Час приготування – 20 хвилин.

Покроковий рецепт можна подивитися на відео, спеціально для вас зняте професіоналами METRO! Пишіть у коментарях про свої ідеї, як приготувати салат з горіхами та чорносливом, сирами різних сортів, діліться натхненням!