10 натуральних імуномодуляторів, які можна купити в магазині

Час читання - 6 хв.

Чи справді за допомогою продуктів харчування та так званих суперфудів можна поліпшити імунітет — це питання наразі цікавить всіх. Давайте розбиратися, як зробити раціон кориснішим та ефективно протистояти захворюванням.

Мода на здоровий спосіб життя не оминула тему харчування. Слідкувати за тим, яку їжу ми споживаємо та намагатися зробити раціон збалансованим та насиченим користю — одна з головних запорук здоров’я та довголіття. Сучасні реалії, коли цілі країни закривають кордони через поширення вірусу, спонукають багатьох більш прискіпливо слідкувати за харчуванням та вживати продукти, які позитивно впливають на імунітет та здатність організму протистояти хворобам. Тому варто відкоригувати власний раціон та систему харчування родини. Звичайно, продукти та страви не замінять лікування методами доказової медицини, якщо воно необхідне. Також варто в міру вживати ті продукти, які мають неофіційний статус таких, що зміцнюють імунітет.

Продукти для імунної системи — чи є вони?

Ви здивуєтеся, але 100 % продуктів харчування, якщо це не перероблена їжа із рослинними жирами, надмірною кількістю цукру та консервантів, — корисні для імунітету. Адже захисні сили організму міцні тоді, коли людина отримує збалансоване за білками, жирами та вуглеводами харчування, з достатньою кількістю вітамінів та мінералів. Деякі продукти справді мають сконцентрований вміст речовин, які необхідні людині. Але це зовсім не означає, що треба вживати кілограмами часник чи лікувати вірус імбиром. Утім, знати корисні властивості продуктів — це життєва необхідність.

Продукти для посилення імунітету: ТОП-6

Часник — продукт, який має імідж природного імуномодулятора та «ліків» на всі випадки життя. Факт полягає в тому, що часник містить так званий натуральний антибіотик — аліцин. Його радять вживати для профілактики — додавати у свіжому вигляді в салати та інші страви, також систематично (але в міру) їсти у період, коли відбуваються відновлення після захворювання органів дихання.

Ферментовані овочі, зокрема квашена капуста. Зима — саме період, коли варто готувати та споживати квашену капусту. Це не лише смачно, а й корисно, адже сквашені продукти містять велику кількість вітаміну С, ферменти та антиоксиданти.

Цитрусові. Лимони, апельсини, грейпфрути, мандарини, лайми — низькокалорійні, водночас містять чимало аскорбінової кислоти — вітаміну С. Але їх варто споживати помірно, адже велика кількість кислих фруктів протипоказана за наявності певних проблем зі шлунково-кишковим трактом.

Редька. Дайкон чи редька у сирому вигляді мають гарний вплив на стан організму. Редька у великій відсотковій концентрації містить вітаміни груп А, В, С, Е. Багатий мінеральний склад, біологічно активні компоненти, які справді здатні посприяти зміцненню імунної системи.

Риба та морепродукти. У морській рибі сконцентровані жирні кислоти Омега-3, вітаміни А, Е, В12, селен і багато інших корисних речовин, які підтримують імунну та інші системи організму людини. Але це не означає, що на вашому столі щоденно мають бути устриці та інші дорогі делікатеси. Звичайний оселедець та цілком доступна скумбрія цілком здатні забезпечити організму корисні для імунної системи речовини.

Кисломолочні продукти. Якщо немає протипоказань та індивідуальної реакції, дуже корисні для кишківника, бактерії у якому важливі для імунітету. Особливо необхідні йогурти (без цукру та наповнювачів!) тим, хто переніс захворювання та приймав антибіотики. Саме молочнокислі бактерії допоможуть відновити здорову мікрофлору кишківника. Лікарі радять вводити до раціону кисломолочні продукти щодня. Це простий та дієвий спосіб посилити опір організму захворюванням.

Продукти, які підвищують імунітет організму: більше моди чи користі?

Так склалося, що зараз більшість людей, які сповідують здоровий спосіб життя, часто обирають так звані суперфуди, вважаючи, що саме ці незвичайні для нас продукти містять більше користі. Давайте розберемося, чи справді це так.

Імбир — корінь, який з’явився на полицях українських магазинів відносно недавно. Але швидко виборов звання суперкорисного. Дійсно, він містить довгий список вітамінів та мінералів, а також до складу корінця входить гінгерол — ефективний рослинний антибактеріальний засіб. Імбир можна віднести до продуктів, які мають позитивний вплив на роботу головного мозку і серцево-судинної системи. Але це гострий продукт, який треба з обережністю вживати тим, хто має проблеми з травною системою.

Насіння чіа — модний superfood, який можна компонувати із йогуртами, додавати у веганські десерти. Це справді корисно, адже вживання насіння активізує імунітет, добре впливає на діяльність ендокринної системи, стабілізує обмін речовин, знижує рівень цукру в крові й омолоджує організм в цілому. Радимо додавати чіа до салатів, смузі, боулів.

Спіруліна — водорості, про користь яких невпинно твердять дієтологи та нутриціологи. І вони таки праві, адже ось декілька фактів про спіруліну, яку варто вживати систематично, курсами (проконсультувавшись із лікарем). Вона містить вітаміни та мінерали у значній кількості та здатна зміцнити імунітет, поліпшити процес травлення, мозкову діяльність, знизити рівень холестерину тощо. Це гарна харчова добавка, яка, втім, не замінить ліків, якщо є проблеми зі здоров’ям.

Ягоди годжі. Зовні схожі на засушений кизил, але справді мають певну користь. Ягоди радять систематично вживати людям, схильним до частих захворювань. Годжі полегшують боротьбу з інфекціями завдяки високому вмісту аскорбінової кислоти й провітаміну А. У їх складі є вітаміни групи В, які забезпечують швидке оновлення клітин шкіри, і зеаксантин — антиоксидант, необхідний для сітківки очей.