Так склалося, що зараз більшість людей, які сповідують здоровий спосіб життя, часто обирають так звані суперфуди, вважаючи, що саме ці незвичайні для нас продукти містять більше користі. Давайте розберемося, чи справді це так.
Імбир — корінь, який з’явився на полицях українських магазинів відносно недавно. Але швидко виборов звання суперкорисного. Дійсно, він містить довгий список вітамінів та мінералів, а також до складу корінця входить гінгерол — ефективний рослинний антибактеріальний засіб. Імбир можна віднести до продуктів, які мають позитивний вплив на роботу головного мозку і серцево-судинної системи. Але це гострий продукт, який треба з обережністю вживати тим, хто має проблеми з травною системою.
Насіння чіа — модний superfood, який можна компонувати із йогуртами, додавати у веганські десерти. Це справді корисно, адже вживання насіння активізує імунітет, добре впливає на діяльність ендокринної системи, стабілізує обмін речовин, знижує рівень цукру в крові й омолоджує організм в цілому. Радимо додавати чіа до салатів, смузі, боулів.
Спіруліна — водорості, про користь яких невпинно твердять дієтологи та нутриціологи. І вони таки праві, адже ось декілька фактів про спіруліну, яку варто вживати систематично, курсами (проконсультувавшись із лікарем). Вона містить вітаміни та мінерали у значній кількості та здатна зміцнити імунітет, поліпшити процес травлення, мозкову діяльність, знизити рівень холестерину тощо. Це гарна харчова добавка, яка, втім, не замінить ліків, якщо є проблеми зі здоров’ям.
Ягоди годжі. Зовні схожі на засушений кизил, але справді мають певну користь. Ягоди радять систематично вживати людям, схильним до частих захворювань. Годжі полегшують боротьбу з інфекціями завдяки високому вмісту аскорбінової кислоти й провітаміну А. У їх складі є вітаміни групи В, які забезпечують швидке оновлення клітин шкіри, і зеаксантин — антиоксидант, необхідний для сітківки очей.