Як сушити банани в домашніх умовах

Час читання - 4 хв.

Це корисні снеки, які можна брати з собою на роботу чи навчання. Перекус швидко відновить енергію, подарує бадьорість та корисні речовини. Як зробити сушені банани власноруч — читайте наші поради.

Багато хто запитає: навіщо сушити тропічні плоди, адже їх можна придбати у будь-яку пору року в кожному магазині? Сушені банани зберігаються до року, їх можна задіяти для декору тортів та тістечок, додавати до кранчів та мюслей на сніданок, брати в похід тощо. Ну а якщо насушити бананів власноруч, ви можете бути впевненими, що під час приготування чипсів не використано нічого зайвого та некорисного. Звичайно, найпростіший шлях до приготування сушених бананів — скористатися можливостями сушарки чи дегідратора. Але цілком реально насушити фрукти і тоді, коли немає спеціальних приборів. Ось декілька способів, які можна використати як на домашній кухні, так і для застосування в кафе чи ресторані — як декор, складову десертів, боулів тощо.

Кому будуть корисні сушені банани

Обов’язково смакуйте сушеними бананами, якщо ваша мета — підтримати здоров’я серця та судин. А також, якщо ви в процесі налагодження гарної роботи шлунково-кишкового тракту. Завдяки волокнистій структурі сушений фрукт допомагає очистити кишківник від продуктів розпаду й зайвої рідини. Також не протипоказані сушені банани алергікам, яким рідко вдається поласувати фруктами. У складі сушених бананів досить багато вітаміну С, який є природнім імуномодулятором.

Сушити банани в домашніх умовах: правила та способи

Чи зберігають користь банани, оброблені в такий спосіб? Відповідь — так. Вони містять більшу кількість корисних та поживних речовин, що є у свіжому банані. Бананові хрустики багаті на вітамін В6, який налагоджує обмін речовин в організмі. Також банани, висушені власноруч, стануть натуральним джерелом калію. А ще це просто смачно, адже мало хто відмовиться похрумтіти такими корисними чипсами під улюблений серіал чи просто до чаю.

Обираючи банани для сушки, дотримуйтесь таких правил:

  1. Беріть стиглі банани. Це гарантія того, що сушені смаколики будуть максимально солодкими.
  2. Шкірка банана для сушки має бути рівномірно жовтого кольору, без зелених або чорних плям. Це може негативно позначитися на смаку чипсів.
  3. Нарізка визначає кінцевий результат. Якщо нарізати тоненько, то вийдуть хрумкі бананові чипси. Якщо ж засушити цілі бебі-банани або великі шматочки звичайних, отримаєте в’ялений продукт. Він також смачний, але різниться смаком та консистенцією.
  4. Щоб майбутні бананові чипси не потемнішали, можна обробити їх простим розчином. Налийте в миску склянку води, додайте сік одного лимона або чайну ложку лимонної кислоти. Замочіть майбутні бананові чипси в цьому розчині на 10–15 хвилин.

Як можна сушити банани в домашніх умовах:

  1. На відкритому повітрі. Така методика актуальна лише в розпал літа, коли температура повітря вдень перевищує 30 градусів. Аби отримати натуральні бананові чипси, розкладіть нарізані фрукти на піддонах в один шар, накрийте марлею та тримайте на сонці кілька днів. Декілька разів переверніть банани у процесі сушіння. Зберігати готові чипси ліпше в скляному посуді із щільною кришкою у прохолодному місці чи холодильнику.
  2. У духовій шафі протягом 2,5–3 годин. У цьому немає геть нічого складного. Порізані фрукти викладіть на деко, встановіть температуру 70 градусів, раз на пів години перегортайте банани на інший бік. Дверцята духовки тримайте ледь відчиненими.
  3. У мікрохвильовій печі. Банан, нарізаний тонкими шматочками, викладіть у будь-яку форму та відправте в мікрохвильовку. Ліпше брати миску побільше, щоб банани лежали не дуже товстим шаром. Увімкніть режим «розморожування» на 10–15 хвилин. Приготовлені у такий спосіб банани не будуть надто сухими, вийдуть ближче до стану в’ялених. У таких бананах навіть більше корисних речовин, аніж у засушених до хрумкоту.

Смачного!