Красива подача сирників: 5 варіантів подачі страв

Час читання - 4 хв.

Гарна скатертина на столі, чашка ароматного чаю або кави та улюблені сирники ― картина знайома багатьом. Страву української кухні готують вдома на сніданок та подають як десерт в дорогих ресторанах. При цьому не тільки зі сметаною!

Основа класичних сирників ― сир, не дуже сухий й не жирний. Його ретельно перетирають, з'єднують з яйцями, борошном та замішують тісто. Також зустрічаються модернізовані рецепти, з родзинками, морквою, гарбузом, яблуками, бананами, манкою, рисовим та навіть кокосовим борошном. Ласощі смажать на сковороді, готують на пару або запікають у духовці. А якщо буде ще й гарна подача, то такий десерт принесе в рази більше задоволення.

Класичні сирники з полуницею

Дивіться яка гарна подача сирників з полуницею, соусом та ваніллю. Сам десерт розміщений по центру червоної тарілки, яка додає вишуканості, а для декору використані додаткові компоненти:

  • м'ята надає тонкий освіжаючий аромат й легкий ментоловий смак;
  • сметана відповідає за ніжність та вершковий смак. Подана у вигляді квітів за допомогою кондитерського мішка;
  • виноград ― кислинка, необхідна для збалансування смаків.

 

Для приготування десерту візьміть 500 г сиру, який перетріть через сито або взбийте блендером. Додайте два яйця, 2 ст.л. цукру, ванільного цукру та ретельно перемішайте. Сирники виходять ніжними й смачними, коли в них мало борошна, тому підготуйте 6 ст.л. пшеничного борошна, але вводьте в масу поступово. Замішайте тісто до отримання однорідної маси, зробіть з нього одну довгу ковбаску, яку розділіть на рівні частини. Сформуйте сирники, обваляйте їх в муці з двох сторін та посмажте на сковороді. Можна використовувати лише соняшникову олію або суміш з вершковим маслом. Коли з'явитися золота скоринка, сирники готові.

З кремом з м'яти та з мигдальною крихтою

На противагу класиці пропонуємо здивувати своїх рідних сирниками в сметанно-мятному соусі, з ягідним джемом та мигдальними нотками. На 500 г сиру візьміть: 1 яйце, 80-100 г цукру, цукрову пудру ― 100 г, ванільний цукор ― за смаком, 50 г борошна, рослинну олію ― 10 мл, сметану ― 500 г, листя м'яти, ягідний джем або варення.

Рецепт покрокового приготування:

  1. Перетертий сир змішати з яйцями, цукровою пудрою, ванільним цукром та додати борошно. Замісити однорідне тісто.
  2. Сформувати сирники, обваляти їх у борошні та обсмажити на олії до золотавої скоринки.
  3. Зробити соус, змішавши сметану, цукрову пудру, подрібнену в блендері м'яту та ванільний цукор.

 

Щоб подача сирників вийшла як на фото, візьміть глибоку керамічну форму або високий широкий келих та викладіть десерт шарами: сметана, сирник, ягідний джем й мигдальна крихта й т.д.

Запечені сирники зі смородиново-малиновим курдом

Рецепт, присвячений фанатам запечених десертів. Для приготування сирників потрібно підготувати: сир ― 500 г, яйце куряче ― 4 шт, цукор коричневий ― 30 г, цукор білий ― 80 г, цукор ванільний ― 1ч.л., сіль морську ― щіпка, пшеничне борошно ― 5 ст.л, малину й смородину ― по 300 г, вершкове масло ― 80 г.

Процес приготування порційного десерту розділений на 3 етапи:

  1. Смородиново-малиновий курд. У різних сотейниках доведіть до кипіння малину й смородину. Проваріть 1-2 хвилини й прибиріть з плити. Кожну масу перетріть через сито, щоб видалити кісточки. Окремо в каструлі з'єднайте 2 яйця, вершкове масло, 60 г цукру. Збийте масу вінчком до отримання однорідної консистенції, додайте два види ягідного пюре. Готуйте на повільному вогні при постійному помішуванні до згущення. Доводити до кипіння не потрібно.
  2. Сирники. Змішайте всі основні інгредієнти, замішайте тісто, додайте ягоди малини та сформуйте кульки однакового розміру. Обкатайте їх в борошні й викладіть в паперові формочки для запікання. Після помістіть в розігріту духовку на 15-20 хвилин при температурі 180 ℃.
  3. Подача. На красиву презентаційну тарілку викладіть готовий десерт. Прикрасьте малиною, лимонною цедрою. Окремо в соуснику подайте курд.

 

У поєднанні зі смородиново-малиновим курдом такі сирники виходять в міру солодкими, збалансованими за смаком.

Сирники з сиру та рікотти

Ще одна красива подача сирників в ягодному соусі. Для реалізації такої ідеї вам знадобиться глибока тарілка з бортиками, однотонна або кольорова. У неї наливають соус, а готові сирники викладають поверх, рівною лінією. В якості прикраси можна використовувати ягоди малини, полуниці, лохини, лимонну цедру та пелюстки м'яти.

Самі сирники готують з суміші звичайного сиру й рікотти з додаванням жовтка, цукрової пудри, ванільного цукру, борошна. Сформовані коржі обсмажують на розпеченій олії з двох сторін по 3 хвилини, й відправляють в духовку до готовності.

В якості соусу підійде чернично-банановий. Для його приготування візьміть: стакан чорниці, банан, вершковий сир ― 200 г, масло вершкове ― 60 г, цукрову пудру ― 60 г. Спочатку з'єднайте масло, сир й пудру, а вже в цю масу введіть банан й чорницю, перебиті блендером. Крім первинного варіанту, готовий ягідний мус можна подати окремо в соусниках.

Сирні кульки з абрикосами на рисовому борошні у фритюрі

Рецепт нестандартний, але досить простий у приготуванні:

  1. Замісіть тісто з сиру, рисової муки, яєць, солі й цукру. Додайте свіжі або консервовані абрикоси. Збийте масу блендером. Якщо треба додайте ще борошна.
  2. Сформуйте кульки, обкатайте їх в подрібнених кукурудзяних пластівцях й занурте у фритюр. Готові сирники викладіть спочатку на серветку, а потім в тарілку.
  3. Приготуйте карамельний соус з горіхами. На сковороді розтопіть вершкове масло, додайте цукор й помішуйте до його розтоплення. Введіть горіхи та тушкуйте пару хвилин.

 

На останньому етапі перекладіть сирники в тарілку, та подавайте з карамелізованими горіхами. Для кислинки можна посипати зернами гранату або журавлиною.