Фреш із селери — як правильно готувати та вживати з користю

Час читання - 3 хв.

Сьогодні багато людей захоплюються правильним харчуванням, здоровим способом життя, стежать за раціоном та калорійністю страв. Вишукують нові рецепти, закуповують суперфуди та урізноманітнюють харчування смузі, фрешами та коктейлями зі свіжих овочів та фруктів.

Сьогодні багато людей захоплюються правильним харчуванням, здоровим способом життя, стежать за раціоном та калорійністю страв. Вишукують нові рецепти, закуповують суперфуди та урізноманітнюють харчування смузі, фрешами та коктейлями зі свіжих овочів та фруктів. 

Неабиякої популярності набув сік із селери. Він містить чимало корисних мінералів та вітамінів. Утім, вживання цього напою має свої особливості. По-перше, сам по собі сік стебла селери не дуже смачний (але ароматний та свіжий!), тому найкраще смакує в поєднанні з іншими фруктами, овочами. 

Користь та особливості вживаннясоку із селери

Селера належить до групи овочів із високим рівнем вмісту води. Саме завдяки цій якості наш основний інгредієнт такий соковитий. Селера також є багатим джерелом клітковини, фолієвої кислоти, калію, вітамінів, антиоксидантів. 

Усе це робить її корисною для кишечника і шкіри, підвищення імунітету та зміцнення всіх систем. Селера допомагає організму в процесі засвоєння білку, сприяючи активізації обміну речовин. Тому вона незамінна як продукт для тих, хто мріє позбутися зайвих кілограмів та вживає велику кількість тваринного білку. 

Селера корисна в разі: 

  • варикозного розширення вен; 
  • гіпертонії; 
  • проблем шлунково-кишкового тракту;
  • захворювань серцево-судинної системи;
  • гастриту; запальних процесів тощо. 

 

Овоч корисний тим, кому потрібно підвищити гемоглобін, він зміцнює нервову систему, має антисептичні й гіпоалергенні властивості.  

Для профілактики захворювань і схуднення селеровий сік досить пити в кількості 100 мл на день, у чистому вигляді чи додавши інші інгредієнти. 

Селеровий, як і будь-які інші свіжовичавлені соки, слід вживати одразу після приготування. Усі корисні властивості швидко втрачаються, і напій окислюється в разі тривалого зберігання. Не варто додавати до селерового соку цукор або сіль. 

Якщо хочеться підсолодити, використовуйте мед або натуральний цукрозамінник на основі стевії. Дієтологи та нутриціологи радять комбінувати улюблений зелений фреш із такими інгредієнтами: груші, м’ята, шпинат, зелені яблука, морква, корінь імбиру, огірок тощо. 

Фреш із селери — рецепт з огірком та м’ятою

Цей ароматний напій бадьорить та охолоджує, і він сподобається навіть тим, хто не в захваті від селери та її специфічного смаку. На одну порцію потрібно взяти такі продукти:

  • 1 середнє стебло селери;
  • 1 великий огірок;
  • 1 гілочку м’яти.

 

Якщо вам подобається менш концентрований фреш, може знадобитися невелика кількість води.

Час приготування — 5 хвилин.

Процес готування:

  1. Селеру нарізати кубиками й покласти в чашу блендера.
  2. Огірок очистити від шкірки та нарізати кубиками, додати до селери.
  3. Овочі змолоти в однорідну масу й віджати сік через марлю чи дрібне сито.
  4. Напій подавати, прикрасивши гілочкою м’яти, за бажанням розбавити водою чи додати 3–4 кубики льоду.

Фреш з селерою і яблуком: рецепт

Це класичне поєднання, проте вкрай рідко буває так, що вдається скуштувати справді смачний і виважений за смаком напій з яблук та селери. Тут дуже важлива пропорція. Скористайтеся нашим рецептом, і у вас завжди виходитиме саме те, що треба. 

Солодкого смаку напою надасть свіжа морква. На 2 порції фрешу необхідні такі продукти:

  • 5 яблук;
  • 5 морквин;
  • 8 стебел селери;
  • 2 ложки насіння чіа.

 

Для приготування фрешу знадобиться кілька хвилин.

Готуємо так:

  1. Яблука, моркву, селеру помити, порізати невеликими шматками.
  2. Вичавити сік за допомогою соковижималки. Якщо немає пристрою, можна зробити пюре у блендері, а потім пропустити через сито.
  3. Розлити сік по склянках, додати по ложці насіння чіа, перемішати, одразу подавати.

 

Смачного!