Сік з манго — у чому користь та переваги

Час читання - 3 хв.

Найбільш традиційно для українців споживати фреші з апельсина та яблука. Хоча манго — теж достойний кандидат на те, аби стати основою для смачного вітамінного напою.

Найбільш традиційно для українців споживати фреші з апельсина та яблука. Ми вважаємо, що манго — теж достойний кандидат на те, аби стати основою для яскравого та смачного вітамінного напою. А коли на прилавках магазинів з’явилися екзотичні фрукти усіх можливих форм, смаків та кольорів, настав час експериментувати зі смаками. Свіжі спілі плоди манго у будь-яку пору року можна придбати у відділах овочів та фруктів у METRO.

Найсмачніші та найсоковитіші манго тоді, коли настає сезон цього фрукта. Приміром, у Таїланді це весна (квітень-травень). В Єгипті розпал мангового сезону — серпень. Деякі туристи так обожнюють соковиті єгипетські манго, що навіть намагаються відвідати країну саме в цей час, щоб сповна насолодитися неповторним смаком за смішні гроші. Купуючи манго в Україні, звертайте увагу на місце та дату пакування фрукта. Так ви дізнаєтеся — чи сезонний це продукт, чи саме цей манго було зірвано відверто зеленим.

У чому користь манго

Хтось дотримується думки, що для нас корисні лише ті фрукти та овочі, які виросли у наших широтах. Але ж будемо відвертими — зараз ми не уявляємо життя та раціону без, приміром, лимонів чи апельсинів. А вони, між іншим, не менш екзотичні, аніж манго.

Плід манго містить білки, вуглеводи, клітковину, вітаміни А і В, велику кількість бета-каротина, органічні кислоти, калій, кальцій, магній, цинк. Його корисно вживати для профілактики захворювань очей, при дефіциті вітаміну С, для запобігання передчасному старінню тощо. Словом, кілька бокалів мангового соку на тиждень точно будуть корисними та покращать настрій. Пропонуємо потішити себе манговими напоями за двома цікавими рецептами.

Сік з манго — рецепт та секрети смачного напою

Нічого складного в тому, аби приготувати фреш з будь-чого, немає. Особливо коли на кухні є електричний соковидавлювач. Першочергова задача — вибрати в магазині смачний, не зелений та не сухий манго. Купуючи плоди, зверніть увагу на аромат. Зрілі манго яскраво пахнуть квітами та мають нотку хвої. З плодоніжки стиглого манго часто сочиться солодкий і липкий сік, а його поверхня, як правило, гладка і трохи пружинить при легкому натисканні пальцем. Якщо після натискання вм'ятина залишається — плід вже перезрілий, і вже якщо його купувати, то вжити потрібно відразу, в найближчі ж години. Зморщена шкірочка плоду, а також шкірка з чорними плямами — ознака перезрілості або зіпсованості. До речі, щоб сік вийшов максимально смачним, радять взяти кілька плодів різного ступеню дозрілості.

На кілька порцій соку з манго знадобиться:

  • 1 кг плодів — бажано різних за зрілістю та навіть за сортами;
  • цукор — за необхідності;
  • вода чи лід — якщо сік вийде занадто концентрованим, його краще розбавити.

Час приготування — 10 хвилин.

Робимо сік з манго так:

  1. Ретельно миємо плоди, чистимо від шкірки, розрізаємо навпіл та видаляємо кісточку.
  2. Шматочки манго кладемо до соковидавлювача, робимо сік. Звичайно, корисніше залишити м’якуш, але можна і процідити напій.
  3. Скуштувати сік, за потреби додати цукор та воду.
  4. Подавати з кубиками льоду у високому стакані із соломинкою.

 

Напій фреш манго з ананасом та кокосом

Наш другий рецепт — це тропічне танго, в якому основну партію веде яскравий та смачний манго. Ананас підтримує цю феєрію смаків, кокос та вершки — надають коктейлеві ніжності. Отже, на 2 порції манго колади потрібні такі інгредієнти:

  • 200 мл фрешу манго;
  • 100 мл ананасового соку;
  • 50 мл вершків;
  • 100 мл кокосового молока.

Приготування — 5 хвилин:

  1. Ретельно миємо усі фрукти, з яких робитимемо сік.
  2. Манго та ананас чистимо, ріжемо на довільні шматки.
  3. До чаші блендера складаємо всі інгредієнти, збиваємо не більше хвилини.
  4. Подаємо, за бажанням, з кубиками льоду. Якщо до цього коктейлю додати 50 г світлого рому, він має всі шанси стати зіркою барного меню.

Смачного!