Поліролі випускаються у двох форматах — аерозольні засоби та креми. В основі поліроля завжди лежить емульсія: в залежності від оброблювальної поверхні це може бути «масло, розчинене у воді», або «вода, розчинена в маслі».
Сьогодні можна придбати поліроль для будь-якої поверхні, обираючи з широкого асортименту. В залежності від призначення засоби мають різні активні компоненти та певні особливості використання.
- Воскові поліролі. Роблять поверхні блискучими, ефективно маскують невеликі ушкодження. Зазвичай воскові засоби призначені для обробки натуральної не лакованої деревини. Віск захищає дерево від пошкодження та живить його, але на оброблених поверхнях можуть бути помітними відбитки пальців. Однак воскові поліролі Пронто, Cif та інші чудово доглядають за дерев'яними предметами інтер’єру.
- Засоби з пігментом. Призначені не лише для прибирання, але й для реставрації меблів, оскільки можуть підфарбовувати стерті або пошкоджені місця, створюючи колірну однорідність поверхні. Завдяки антистатичним компонентам на поверхнях меблів довго не збирається пил.
- Засоби від подряпин та відколів. Ефективно маскують та реставрують більш глибокі пошкодження, надаючи меблям доглянутого вигляду.
- Для лакованих поверхонь. Мають особливий склад, який відрізняється від універсальних засобів відсутністю спирту та агресивних речовин, які можуть сушити поверхню. Регулярний догляд робить лаковані поверхні бездоганно сяючими.
Обираючи поліроль, зважайте на тип поверхні, яка потребує прибирання чи реставрації. Варто мати на увазі, що для деяких порід деревини потрібен специфічний догляд.