Зберігання авокадо: поради та тонкощі, які варто знати

Час читання - 4 хв.

Авокадо — екзотичний фрукт, який вживають як овоч — додають до салатів, поєднують із рибою, креветками, зеленню тощо. Специфіка авокадо полягає в тому, що воно не має яскраво вираженого смаку. Його смакові якості значною мірою залежать від зрілості та сорту.

Авокадо — екзотичний фрукт, який вживають як овоч — додають до салатів, поєднують із рибою, креветками, зеленню тощо. Специфіка авокадо полягає в тому, що воно не має яскраво вираженого смаку. Його смакові якості значною мірою залежать від зрілості та сорту.

Більшість плодів, які можна придбати в торговельних мережах, недозрілі. Ця проблема легко вирішується. Плід дозріє за тиждень, якщо полежить на кухні при температурі не вище +25 °C. Отже, це перша порада — як поводитися з улюбленим екзотичним фруктом, щоб поласувати ним із задоволенням.

Ще кілька секретів пропонуємо для тих, кому хочеться поласувати авокадо якомога швидше. Якщо загорнути його в пакет із паперу, термін дозрівання має скоротитися до 3–5 днів.

Проте можна ще прискорити процес: для цього в пакет до авокадо покладіть половину яблука. Для цього підійде й банан. Тоді доведеться чекати на смачний авокадо лише добу, максимум — дві!

Важливо знати, що зелене авокадо, яке ви плануєте із задоволенням з’їсти найближчим часом, не варто зберігати на полиці холодильника. Низькі температури зберігатимуть плід зеленим максимально довго. Тому ця стратегія підходить, якщо ваша мета — мати запас фрукта наперед.

Як зберігати авокадо в домашніх умовах

Що ж робити, якщо ви, повернувшись після шопінгу або отримавши продукти на замовлення, одразу розрізали авокадо, а воно виявилося зеленим? Є порада й на такий випадок. Що треба зробити:

  1. Змастіть обидві половинки лимонним або лаймовим соком (якщо їх немає, використайте звичайний столовий оцет) і щільно складіть разом.
  2. Загорніть у харчову плівку й покладіть на нижню полицю холодильника на кілька днів. За цей час авокадо дозріє, і з нього можна буде приготувати смачний салат або соковите гуакамоле.

 

Не варто залишати розрізане незріле авокадо поза холодильником. Воно швидко потемніє та втратить будь-який натяк на приємний смак.

Де зберігати авокадо, якщо воно стигле

  • Ті, хто не уявляють свого раціону без авокадо, знають, наскільки примхливий цей тропічний плід. Його смак та користь залежать від багатьох факторів. Це і країна походження, і правильність сезону, коли його було зірвано, і сорт.
  • Щоб якомога довше зберегти улюблений продукт, необхідно дотримуватися таких простих правил:
  • Якщо ви купили стигле авокадо або воно дозріло цілим у домашніх умовах за наведеними вище правилами, його слід зберігати в холодильнику протягом двох-трьох діб. Тому краще розрахувати покупку таким чином, щоб жоден фрукт не зіпсувався.
  • Розрізане стигле авокадо рекомендується загорнути в харчову плівку або покласти в щільний пластиковий контейнер, змастивши кислою рідиною (оцет, лимонний сік).
  • Якщо після приготування страви залишилася половинка стиглого авокадо, є ще один метод ефективного зберігання. Оливкова олія, нанесена на зріз фрукта тонким шаром, стане надійною перепоною для повітря. Рекомендується додатково загорнути половину авокадо в харчову плівку й потім помістити в контейнер.
  • Намагайтеся не викидати кістку — залишайте на зберігання половинку разом із нею. Це допоможе ефективніше зберегти свіжість плоду якомога довше. Якщо склалася така ситуація і під рукою не опинилося ані лимона з лаймом, ані навіть оцту, вихід є. Досить покласти на дно контейнера кілька скибочок звичайної ріпчастої цибулі, а зверху половинку авокадо, розрізаною стороною догори. Боятися запаху цибулі не потрібно — заморський фрукт їм не просякне, зате залишиться свіжим до 7 днів.
  • Стежте за плодами та щодня оглядайте кожне авокадо, яке є у вашому холодильнику. Якщо на шкірці з’явилися чорні плями, плід став надто м’яким, не зволікайте — приготуйте з ним страву.

Заморожувати чи ні?

Що робити, якщо в овочевому відділі METRO — знижка на ваш улюблений сорт авокадо, а плоди ще й максимально стиглі? Заморозьте їх у морозильній камері. Проте не варто морозити їх цілими, зі шкіркою. Не дуже гарна ідея — класти до морозилки половинки екзотичного фрукта.

Краще зробити пюре зі смачної м’якоті авокадо, покласти до герметичних пакетів із застібками та заморозити. Тоді в будь-який момент можна буде дістати запаси та порадувати себе улюбленою стравою. Пюре стане основою для соусів.

Крім того, можна заморозити авокадо, нарізане кубиками. Однак будьте готові до того, що розморожений фрукт буде поступатися за смаковими якостями свіжому. Утім, на вміст корисних мінералів, вітамінів та цінного рослинного жиру це не вплине.

До речі, багато хто переймається питанням: як вирізнити смачне та стигле авокадо в овочевому відділі? Або ж як визначити рівень стиглості фрукта, якщо він уже кілька днів «дозріває» у домашньому холодильнику.

Звертайте особливу увагу на колір шкірки навколо плодоніжки. Якщо шкірка в цьому місці набула коричневого кольору, фрукт близький до того, щоб стати перезрілим. Жовтий колір — це ознака того, що авокадо ще потрібно полежати, аби набути оптимальної зрілості. Зелена шкіра біля плодоніжки вказує на те, що найближчим часом на вас чекає смачна страва з авокадо — плід саме готовий до цього.