Усе, що ви хотіли знати про горіхи кеш’ю

Час читання - 3 хв.

Горіхи кеш’ю містять велику кількість корисних жирів, вітамінів, необхідні у здоровому та збалансованому раціоні харчування.

Смачні, поживні, ідеальний перекус — це той максимум, який може розповісти про горіхи людина, що не цікавиться питанням професійно. Тим часом дехто зловживає горіхами, вважаючи, що корисного можна їсти в необмеженій кількості.

Ви здивуєтеся, але лише у 100 г горіхів кеш’ю міститься 550 кілокалорій! Для прикладу, в аналогічній кількості курячого філе — не більше 150 ккал. Проте не варто відмовляти собі у задоволенні поласувати горіхами.

Вони містять велику кількість корисних жирів, вітамінів, необхідні у здоровому та збалансованому раціоні харчування. Просто не варто їсти більше 20–30 г горіхів за один раз та зловживати ними ввечері, перед сном.

Кеш’ю — користь та шкода для організму

Зашкодити ці делікатесні горішки, які мають приємний та впізнаваний солодкуватий смак, можуть лише у двох випадках. Перший ми вже згадували: якщо їсти забагато горіхів, це може спровокувати набір зайвої ваги. Другий випадок — це індивідуальне несприйняття або алергічні реакції.

Усі сумніви щодо користі кеш’ю розтануть, якщо дізнатися історичні факти щодо цього цікавого продукту. Європейці відкрили для себе горіх одночасно з відкриттям Америки. На цей час мешканці сучасної Південної Америки (територія нинішньої Бразилії) уже багато років культивували кеш’ю.

Індіанці племені тікуна вживали кору, листя, плоди дерева кеш’ю в різноманітних, не тільки кулінарних, цілях. Мовою тікуна кеш’ю називається acaju, що означає «жовтий плід». З Америки горіх «розселився» по інших континентах. Зараз його вирощують в Індії, країнах Азії та Африки. Ці солодкі горішки не лише є самостійною закускою та прикрасою для багатьох страв.

Горіхи кеш’ю — користь та шкода

Ось не повний список позитивних якостей цього продукту:

  • Поживний, він швидко відновлює сили, тонізує організм.
  • Піднімає настрій, підвищує розумову діяльність.
  • Має антибактеріальну дію, запобігає запальним процесам у роті, захищає зуби від карієсу.
  • Зміцнює кровоносні судини й робить їх еластичними, корисний для серця.
  • Допомагає організму швидше відновитися в разі захворювань дихальних шляхів, таких як бронхіт, фарингіт і бронхіальна астма тощо.
  • У чоловіків горіхи кеш’ю підвищують потенцію, у жінок — лібідо.

 

Кеш’ю, акажу, індійський горіх, західний анакардіум — ці різні назви належать одній і тій самій рослині. Горіх кеш’ю по праву займає провідне місце серед усіх горіхів за своїми корисними властивостями. Незважаючи на високу калорійність, він має неперевершену харчову та лікувальну цінність.

Хімічний склад горіхів кеш’ю надзвичайно багатий. У них містяться високоякісні жири, білки й вуглеводи, вітаміни K, PP, E, C і групи B, а також макро- і мікроелементи: калій, фосфор, кальцій, магній, залізо, натрій, марганець, селен та інші.

Протипоказання до вживання кеш’ю (в основному йдеться про надмірну кількість горіхів):

  • У великих кількостях горіх може зашкодити печінці, призвести до утворення каменів у нирках.
  • Зловживання кеш’ю може спровокувати діарею, нудоту і блювоту.
  • Не варто давати горіх дітям до 3 років, жінкам під час третього триместру вагітності також потрібно утриматися від його вживання.
  • Не рекомендований кеш’ю людям із захворюваннями шлунка, зокрема гастритом або виразкою, адже горіх може викликати подразнення слизової оболонки.

Які горіхи кеш’ю корисніші

Зрозуміло, що в первинному вигляді, щойно зірваним із дерева, цей горіх у Європі не продається. Річ у тім, що він росте в так званому яблуці на гілках дерев. Цей плід їстівний, але взагалі не придатний для транспортування, тому його не експортують до інших країн.

Обсмажування використовується для відділення шкірки горіхів від ядер. Саме так готується кеш’ю. Через це вони вкрай рідко продаються сирими, необробленими. Проте не варто переживати — правильно обсмажений горіх не втрачає корисних властивостей та зберігає харчову цінність.

Вміст білка і вуглеводів в сирих та обсмажених горіхах практично ідентичний. Обсмажування допомагає захистити горіхи від цвілі та зайвої рідини та збільшують термін зберігання продуктів.

Горіхи кеш’ю — звичний інгредієнт азійської кухні. З них отримують високоякісну поживну олію, схожу на арахісову. Зазвичай кеш’ю смажать із сіллю, хоча й без солі горіх зберігає прекрасний натуральний аромат та вишуканий смак. Кеш’ю використовують у процесі приготування різних страв і кондитерських виробів, з нього виготовляють густий і ароматний соус.

Особливої популярності цей горіх набув зараз, коли здорове харчування та вегетаріанство стали трендами. Кеш’ю активно використовують для веганських десертів та навіть роблять із горіхів майонез. Для цього варто замочити у воді потрібну кількість ядер, а за кілька годин збити горіхи блендером, додавши сіль та улюблені спеції за смаком.